Czy warto wynajmować busa i przeprowadzać się we własnym zakresie?

Opublikowano Estimated reading time: 2 minutes

Przy przeprowadzce mieszkania często pojawia się wiele pytań – jak to zaplanować? Jak przewieźć rzeczy bezpiecznie, aby niczego nie zniszczyć? Czy wynająć busa

i przeprowadzać się we własnym zakresie? Czy wynająć firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka wymaga spakowania wielu rzeczy w taki sposób, aby bezpiecznie je przetransportować. Ubrania czy książki z łatwością mieszczą się w kartonowych pudłach, ale meble, sprzęt RTV i AGD, rowery, materace i wiele innych większych przedmiotów mogą sprawić wiele kłopotów.

Transport mienia wymaga odpowiedniego pojazdu, ponieważ samochody osobowe nie mają wymaganej ładowności. Wynajęcie busa w wypożyczalni samochodów wydaje się rozwiązaniem, które rozwiąże problemy z transportem.

Czy na pewno tak jest? Czy warto wynajmować busa do przeprowadzki? 

Przy wynajmowaniu busa należy pamiętać o tym, że przy zniszczeniu, zarysowaniu pojazdu zapłacimy dużo więcej, niż na początku założyliśmy.

Ryzyko bezpiecznego przewozu naszego mienia również wzrasta. Łatwo można uszkodzić cenne przedmioty oraz sprzęt elektroniczny. Nieodpowiednie zabezpieczenie przedmiotów prowadzi do większego ryzyka uszkodzenia ich podczas transportu.

Musimy sami zaplanować przeprowadzkę, spakować wszystkie przedmioty i odpowiednio zabezpieczyć. Bez specjalistycznej ekipy przeprowadzkowej może być to dużo cięższe i bardziej frustrujące.

Próbując sami zaplanować i zrealizować przeprowadzkę tracimy cenny czas, który możemy zaoszczędzić, oddając zadanie doświadczonej i odpowiedzialnej firmie przeprowadzkowej.

Podsumowując, przy wynajęciu busa i przeprowadzki we własnym zakresie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszta związane z uszkodzeniem, zarysowaniem pojazdu. Nie posiadając doświadczenia ani odpowiednio wyszkolonej ekipy przeprowadzkowej nasz dobytek jest narażony na zniszczenia podczas transportu lub z powodu złego zabezpieczenia. Tracimy czas i energię na noszenie wielkogabarytowych przedmiotów oraz zaplanowanie i pakowanie naszego mienia. Sam proces przeprowadzki bywa stresujący i frustrujący. Zaoszczędź sobie nerwów i stresu, wynajmując firmę przeprowadzkową!