Jak przygotować się do przeprowadzki? Jak się przeprowadzić i przygotować do przeprowadzki – krok po kroku

Opublikowano Estimated reading time: 3 minutes

Zbliża się ten wyjątkowy dzień, czyli przeprowadzka. W końcu będziemy mogli opuścić dom rodzinny lub zamienić niewielkie mieszkanie na znacznie większe i wygodniejsze. I chociaż takiej okazji towarzyszy przede wszystkim ekscytacja, to jednak zwykle pojawia się też dużo stresu. Przeprowadzka to dość czasochłonny i trudny proces, który może powodować wiele nerwowych sytuacji. Żeby jednak zapanować nad związanym z tym chaosem, wystarczy trzymać się kilku prostych kroków. Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę, żeby nie dać się zwariować?

Jak zorganizować przeprowadzkę? Stwórz plan!

Najgorsze, co możemy zrobić, kiedy szykujemy się do przeprowadzki, to popaść w panikę. W obliczu tylu spraw do załatwienia rzeczywiście łatwo stracić głowę, jednak warto podejść do sprawy na chłodno – i to najlepiej na co najmniej kilka tygodni przed wielkim dniem.

Przeprowadzka krok po kroku i w bezstresowej atmosferze będzie możliwa, jeśli wcześniej spiszemy sobie listę rzeczy, których musimy dopilnować. Taką kartkę warto powiesić gdzieś w widocznym miejscu i na bieżąco wykreślać wykonane zadania. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci zarządzać czasem i wkrótce okaże się, że przeprowadzka wcale nie jest taka straszna, nawet jeśli wyjeżdżasz do położonego wiele kilometrów stąd miasta.

Przeprowadzka – porady dotyczące formalności

Wynajmowałeś dotychczas mieszkanie, a teraz wreszcie udało Ci się kupić dom? A może po prostu zamieniasz obecne cztery kąty na większe i przestronniejsze? Zanim na dobre zaczniesz cieszyć się komfortem wynikającym z nowego lokum, dopilnuj wszelkich formalności związanych z dokumentami własności, umową najmu itp. Upewnij się, że dogadałeś wszystkie szczegóły z właścicielem nowego mieszkania. Koniecznie trzeba także sprawdzić, czy nie zalegasz z żadnymi płatnościami, np. rachunkami za wodę czy elektryczność.

Przeprowadzka – rady i pomoc innych będą nieocenione

Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować przeprowadzkę, to pamiętaj, że nie musisz tego robić na własną rękę. Poproś o pomoc znajomych i rodzinę – w ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie Ci przejść przez cały proces. Bliscy mogą nie tylko pomóc w pakowaniu, ale także wyświadczyć drobne przysługi, np. zająć się naszym czworonogiem na czas przenosin.

Jak przygotować się do przeprowadzki? Zrelaksuj się. Na dzień przed faktycznym przeniesieniem się do nowej siedziby zrób coś dla siebie. Wyjdź do kina, urządź małe przyjęcie dla przyjaciół, a przede wszystkim porządnie się wyśpij. Jeśli będziesz wypoczęty, znacznie łatwiej będzie Ci zmierzyć się ze stresem związanym z wyjazdem do innego miasta.

Related Articles

Czy warto wynajmować busa i przeprowadzać się we własnym zakresie?

Opublikowano Estimated reading time: 2 minutes

Przy przeprowadzce mieszkania często pojawia się wiele pytań – jak to zaplanować? Jak przewieźć rzeczy bezpiecznie, aby niczego nie zniszczyć? Czy wynająć busa i przeprowadzać się we własnym zakresie? Czy wynająć firmę przeprowadzkową? Przeprowadzka wymaga spakowania wielu rzeczy w taki…